Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum fanova Eurosonga iz Hrvatske i regije. Svi ste dobrodošli!


You are not connected. Please login or register

ANKETA: Sustav natjecanja

4 posters

Želite li nakon grupne faze da dalje idu 4 ili 2 zemlje?

ANKETA: Sustav natjecanja Vote_lcap57%ANKETA: Sustav natjecanja Vote_rcap 57% [ 4 ]
ANKETA: Sustav natjecanja Vote_lcap43%ANKETA: Sustav natjecanja Vote_rcap 43% [ 3 ]
Ukupno glasova : 7

Poll closed

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1ANKETA: Sustav natjecanja Empty ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 4:59 pm

Tywin

Tywin
Admin
Admin

Dakle, pitanje je vrlo jednostavno: želite li da nakon grupne faze dalje prolazi 4 zemalja (četvrtfinale) ili 2 kao do sada (polufinale)?

To bi značilo ovo:
a) dosadašnji sustav - dalje prolazilo po 2 zemlje iz svake skupine

Prošle su 2 zemlje u polufinale, a ostale su razigravale za mjesta.

b) novi sustav - iz svake skupine bi prošlo 4 država

To znači da bi od 5 zemalja u svakoj skupini 4 prošlo dalje. One koje su na 5.mjestu završile igrale bi kasnije za 9.mjesto. Potom, bi ovih ostalih po 4 iz svake skupine bile u četvrtifinalu (A1-B4, A2-B3, B2-A3, B1-A4). Pobjednici idu u polufinale. Gubitnici razigravaju od 5. do 8.mjesta.



Razmislite i glasajte. Razlika je u više glasovanja i malo dužem natjecanju. Ako ste za možemo napraviti promjenu no ne želimo sami odlučiti već želimo vaše mišljenje. Možete i ovdje reći svoje mišljenje te dati još pokoju ideju, a gore u anketi glasujte. Very good! Drinks

2ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 5:14 pm

Chakotay

Chakotay
Admin
Admin

Nitko ti ne jamči da ćeš imati dovoljno sudionika da ti prođu po četiri zemlje, barem ne zasad dok imamo ovoliko zainteresiranih ljudi.

Ja bih zasad ostavio ovako.

3ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 5:14 pm

Tywin

Tywin
Admin
Admin

može biti dalje idu 4 ako bude 10.. ako bude 8 ostavljamo po starom da idu 2.. uostalom ljudi će glasati pa ćemo odlučiti

4ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 5:22 pm

Chakotay

Chakotay
Admin
Admin

Tywin je napisao/la:može biti dalje idu 4 ako bude 10.. ako bude 8 ostavljamo po starom da idu 2.. uostalom ljudi će glasati pa ćemo odlučiti

Meni je veći problem ovog formata što neke kvalitetne pjesme mogu izvisiti na samom početku i ne dobiti priliku da se usporede sa svima. Very good!

5ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 5:28 pm

Tywin

Tywin
Admin
Admin

kostur natjecanja se sigurno neće mijenjati..samo broj zemalja dalje koliko.. i ona je anketa ako imamo 10 zemalja.. zato je i možda bolje uvesti da 4 idu dalje pa da možda šokiraju prvoga iz druge skupine... uglavnom, daje im se šansa da prođu dalje.. a ovo s kvalitetom je zato što je natjecanje na početku i idu sve poznate i hit pjesme. no kada to prođe bit će lakše i one stvarno full kvalitetne će doći do izražaja..

6ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 6:23 pm

Mikko

Mikko
Member
Member

Ja sam za da ostane ovako kako jest.
Ili da se, naprimjer, uvede nešto kao "druga šansa"... ne znam.. Very Happy Ali ovako kako je sad je skroz okej.

7ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 7:22 pm

Mikko

Mikko
Member
Member

I btw., dvije stvari u vezi World Cup-a općenito. Čisto jer me zanima.. Smile

1. Zašto su prijave javne?
2. Zašto natjecanja nisu tematska kao naprimjer na SSC-u?

8ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 7:41 pm

Chakotay

Chakotay
Admin
Admin

Mikko je napisao/la:I btw., dvije stvari u vezi World Cup-a općenito. Čisto jer me zanima.. Smile

1. Zašto su prijave javne?
2. Zašto natjecanja nisu tematska kao naprimjer na SSC-u?

1. To je jedini način kako možemo uklopiti Nacionalna finala (na koja su neki forumaši navikli otprije) u igru. Jer ako netko ima Nacionlano finale onda se zna s kojim pjesmama barata i koje će poslati za ne?

2. Ovo se može razmotriti za ubuduće. Ali želimo da SSC i WCS budu dva različita koncepta jer u protivnom bi imali dvije iste igre.

9ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 7:46 pm

Mikko

Mikko
Member
Member

Dobro, razumijem to vezano uz nacionalna finala. Ali uvijek postoji mogućnost da netko glasa na osnovu samog forumaša, a ne pjesme. Just sayin'.

Što se ovog drugog tiče, ne zaboravi da je na svakom trećem (ili kojem već) SSC-u tema slobodna. Stoga, kad se to dogodi, koncept se podosta izjednačava po tom pitanju. S druge strane, koncepti se opet ionako razlikuju, zato se baš i ne bi ništa bitnije promijenilo kad bi natjecanja i ovdje bila tematska. Tek toliko da se tu i tamo izbjegne slanje hitova s vrhova top ljestvica. Ali dobro Smile

10ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 7:56 pm

Chakotay

Chakotay
Admin
Admin

Naravno da uvijek postoji mogućnost da netko sazna ili kaže drugom forumašu što je slao. I uvijek netko može otprilike pogoditi što/kakve pjesme netko šalje. To stoji. I da netko glasa za nekog/ ili protiv nekog, a ne na temelju pjesme. Zato prije svega pozivamo da budemo svi fer i korektni i da ocjenjujemo pjesme, a ne osobu koja šalje te pjesme; također pažljivo pratimo glasove i svako sumnjivo glasovanje ćemo ispitati.

Za hitove se slažemo. Nije uvijek broj pregleda na yt ili slično mjerlio kvalitete. Ali jednostavno ćemo morati otrpiti neko vrijeme dok se ti hitovi ne potroše ili svedu na minimum. Zato smo i odlučili da se pjesme s WCS-a ne smiju slati na SSC i obratno. Da povećamo prohodnost pjesama. To je opet odluka svakog osobno što će slati.

Možemo razmisliti da i svaki x wcs bude tematski. Very good!

11ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 8:19 pm

SwedenEurovisionFan

SwedenEurovisionFan
Member
Member

Sori, al samo zato što je neka pjesma hit ne znači da je loša, al ne mora značiti ni da je dobra. Ne kužim koja je fora s tim hitovima da su toliko omraženi. Nije svaki hit trash il loš. :/

https://www.youtube.com/channel/UCHviinr-BlS-4FEWIJaGK1w

12ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 8:48 pm

Chakotay

Chakotay
Admin
Admin

SwedenEurovisionFan je napisao/la:Sori, al samo zato što je neka pjesma hit ne znači da je loša, al ne mora značiti ni da je dobra. Ne kužim koja je fora s tim hitovima da su toliko omraženi. Nije svaki hit trash il loš. :/

Nitko nije rekao da su hitovi omraženi. Jednostavno bi bilo lijepo kad bi čuli i manje poznate pjevače i grupe. Zato imamo i tematske. Da se čuje puno različitije muzike. Ako ćemo stalno slati hitove onda ćemo završiti na desetak najpopularnijih pjevača. A to nije cilj foruma.

Opet naglašavam, da svatko ima pravo slati ono što misli da je najbolje. Ovo gore je samo mišljenje da bi bilo dobro čuti puno što različitijih pjesama, to nije nikakva zapovijed. Very good! Very good! Very good!

13ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 8:58 pm

Mikko

Mikko
Member
Member

Naravno da nitko nikome ne brani da šalje hitove. Štoviše, lijepo je čuti i neku poznatiju pjesmu. Svatko šalje što želi i to je okej. Ali svrha ovakvih natjecanja ne bi trebala biti prvenstveno slanje pjesama zbog plasmana, nego slanje nečega što netko drugi ne zna i toj istoj osobi otkriti to nešto novo. Barem ja tako gledam na to.. Radije ću uvijek čuti nešto novo što će me oduševiti, nego slušati po 172172. put nešto što mi je poznato od prve do zadnje sekunde. A sad, na svakome je pojedinačno da odluči hoće li slati ono što zaista voli i ono što bi htio da i drugi ljudi zavole i upoznaju, ili s druge strane pjesme s kojima očekuje vrhunske plasmane. Zbližimo međusobne glazbene ukuse, otkrivajmo i, iznad svega, ne kalkulirajmo. Toliko. Smile

14ANKETA: Sustav natjecanja Empty Re: ANKETA: Sustav natjecanja ned sij 25, 2015 10:49 pm

Tywin

Tywin
Admin
Admin

Very good! Very good! Very good!

mogli bi razmisliti o tematskom dijelu iako zasad ne bi kopirali SSC format ovdje. na ssc je uveden slobodni program nakon 3 tematska jer su neki rekli da ne žele 100% tematsko.. no, uvijek u dogovoru možemo napraviti promjene...

zato vas i pitamo. što se tiče hitova - neka svatko šalje što želi. recimo ja ću rezat žile na my heart will go on tko god da ju šalje jer obožavam tu stvar. s druge strane ću izignorirati tipa nešto od lady gage ako mi se ne sviađa.. sada će proći većina hitova i mir. to je tako uvijek u početku .. ne vidim problem. zato glasuješ i daješ mišljenje..

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.