Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum fanova Eurosonga iz Hrvatske i regije. Svi ste dobrodošli!


You are not connected. Please login or register

Eurosong 1960. × London (Ujedinjeno Kraljevstvo)

2 posters

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Tywin

Tywin
Admin
Admin

Eurosong 1960. × London (Ujedinjeno Kraljevstvo) K9opk



Eurovision Song Contest 1960.


O NATJECANJU


  • Iako je godinu dana ranije u Cannesu pobijedila Nizozemska, preciznije Teddy Scholten, Eurosong '60 nije održan u zemlji tulipana i vjetrenjača. Razlozi su, dakako, bili financijske prirode. Domaćinstvo je tako po prvo put došlo u ruke ni krivom ni dužnom Ujedinjenom Kraljevstvu.

    Show je vodila legendarna Katie Boyle, koja je do 1974. (dakle u periodu od 14 godina) Eurosong vodila čak četiri puta, što je rekord kojem će se teško tko približiti.

    Način biranja pobjednika ostao je isti kao i prijašnjih godina, dok se broj sudionika povećao – vratio se Luksemburg, a natjecanju je pristupila Norveška. Pobijedila je francuska predstavnica Jacqueline Boyer s pjesmom «Tom Pillibi» čime se Francuska izjednačila s Nizozemskom na «All Time» ljestvici – sada su obje zemlje imale po 2 pobjede. «Tom Pillibi» je postala veliki hit diljem Europe, a ništa slabiji uspjeh kod europske publike nije imala ni talijanska «Romantica» u izvedbi Renata Rascela. Talijanima kao da nije bilo suđeno pobijediti, no pjesme koje su ih predstavljale redovito su bile veliki hitovi.





ZANIMLJIVOSTI


  • Otac pobjednice Jacqueline Boyer, Jacques Pills, godinu dana ranije je predstavljao Monako. Prilično neuspješno. Bio je posljednji.
    Nizozemski predstavnik u Londonu, Rudi Carrell, kasnije se proslavio kao TV voditelj, komičar i producent u Nizozemskoj i Njemačkoj
    Žiri svoje ocjene nije temeljio samo na nastupu u završnoj večeri, već i na nastupu na generalnoj probi


Tywin

Tywin
Admin
Admin

STATISTIKA


Eurosong 1960. × London (Ujedinjeno Kraljevstvo) W8ugxu


Broj zemalja: 13
Broj debitanata: 1

Norveška



Sustav glasovanja: svaka zemlja je imala 10 članova žirija koji su davali po 1 bod


Eurosong 1960. × London (Ujedinjeno Kraljevstvo) 2j4qzd5



Gogerko

Gogerko
Admin
Admin

Po meni je ovo razdoblje od 1960. pa negdje do 1977. najjače razdoblje za Eurosong...baš za pjesme
Ove godine mi je opet najbolji bio UK...a Katie Boyle...nešto legendarno...prava voditeljica!

https://esc1.forumcroatian.com

Tywin

Tywin
Admin
Admin

meni je najbolje razdoblje od 1989 pa nadalje..

Gogerko

Gogerko
Admin
Admin

Ovaj mi je način bodovanja najbolji jer se praktički svaki glas računa i bira se pobjednik...svatko daje bod najboljem...

https://esc1.forumcroatian.com

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.